Za spalanie takich rzeczy w Elblągu grożą kary

15 kwietnia 2021r. podczas patrolowania miasta elbląscy strażnicy zareagowali, kiedy z daleka ujrzeli unoszącą się w powietrzu kłęby dymu.

Na miejscu strażnicy stwierdzili spalanie bioodpadów oraz innych nieczystości. Jednak sprawca nie poczuł się do winy i odmówił przyjęcia mandatu karnego – teraz w gestii sądu pozostaje ukaranie mężczyzny.

17 kwietnia 2021 r. również podczas patrolowania miasta strażnicy dostrzegli silne zadymienie, czarny śmierdzący, wręcz gryzący dym wydobywający się z komina w jednym z elbląskich zakładów. Kontrola wykazała, że właściciel zakładu spalał plastikowe elementy pojazdów. Został ukarany najwyższym przewidzianym w kodeksie mandatem karnym.

Tego samego dnia strażnicy ukarali jeszcze jednego mężczyznę, który spalał firmowe dokumenty na posesji jednego z elbląskich zakładów. Mężczyzna również został ukarany mandatem karnym.

– Przypominamy o zakazie palenia jakichkolwiek odpadów, gdyż zgodnie z obowiązującym prawem jest to wykroczenie, za które grozi nam mandat w wysokości do 500 zł lub grzywna do 5.000 zł. – informuje Straż Miejska w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register