Zabił dwie dziewczynki. Był pod wpływem narkotyków!

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu badania toksykologiczne potwierdziły, że sprawca wypadku, w którym zginęły dwie nastolatki jeżdżące na rolkach w Łąkorzu w powiecie nowomiejskim, był pod wpływem amfetaminy i ekstazy.

Do zdarzenia doszło w kwietniu na drodze publicznej. Jedna z nastolatek potrąconych przez 28-letniego Radosława G. zmarła na miejscu, druga w drodze do szpitala.

Szczegółowe badania potwierdziły pierwsze ustalenia śledczych. Już badania moczu zaraz po zdarzeniu wskazały na obecność w organizmie sprawcy środków psychoaktywnych – tłumaczy Iwona Piotrowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu: – Wyniki z badania krwi potwierdziły stężenia narkotyków.

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku wciąż trwa. Podejrzany przebywa w areszcie. Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim stawia podejrzanemu dwa zarzuty – umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz jazdy pod wpływem narkotyków. To wpływa na wyższą wysokość kary. Sprawca może spędzić w więzieniu nawet 14 lat.

O tym wypadku więcej pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/tragiczny-wypadek-potracone-dwie-nastolatki-jedna-nie-zyje/

Źródło: Radio Olsztyn

2 komentarze

  • Karol Reply

    26 maja 2018 at 10:13

    14 lat to za mało. Świadomie brał narkotyki więc świadomie zabił. Dożywocie! !!

  • Czytelniczka Reply

    29 maja 2018 at 18:51

    Dożywocie ! Mój mąż też cpa, przez to gówno zniszczył naszą rodzinę.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register