Zabił matkę ale do więzienia nie pójdzie. Taką decyzję podjęli biegli

Biegli wydali opinię po przeprowadzeniu obserwacji sądowo – psychiatrycznej. Prokuratura składa wniosek o odesłanie mężczyzny na leczenie w zamkniętej placówce – informuje Radio Olsztyn.

Do tragedii doszło w mieszkaniu na osiedlu Zawada w Elblągu. Zabójca i ofiara pili razem alkohol. W pewnym momencie syn dźgnął matkę nożem, bo jak zeznał, widział duchy. Kobieta zmarła w szpitalu.

Jak wyjaśnia prokurator rejonowy w Elblągu Jarosław Żelazek, policjanci już podczas interwencji wiedzieli, że mężczyzna ma problemy zdrowotne. Najpierw trafił na obserwację, teraz jeśli sąd się zgodzi, także na zamknięte leczenie. A to oznacza, że zabójca nie stanie przed sądem.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w listopadzie 2016 r. w jednym z mieszkań na elbląskiej Zawadzie. 66-letnia kobieta zmarła po tym, jak otrzymała cios nożem. Policja zatrzymała podejrzanego, to jej 41-letni syn.

Jak informowali elbląscy policjanci, feralnego dnia matka i syn razem spożywali alkohol. Nie wiadomo jak doszło do tego, że nagle mężczyzna pchnął kobietę nożem.

Policjanci podejrzewają, że 41-latek nie był poczytalny w chwili zdarzenia. Miał mówić policjantom, że „widział duchy wychodzące z matki i dlatego w obronie przed nimi sięgnął po nóż”.

Niestety, lekarzom nie udało się uratować jej życia. W mieszkaniu został zatrzymany jej syn, 41-letni mężczyzna.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register