Zabił po alkoholu i stracił wszystko – wolność, rodzinę i szansę na lepsze życie. Czy uda mu się to odzyskać?

Sławek zabił po alkoholu kobietę, z którą żył po rozwodzie z żoną. Samego momentu tragedii nie pamięta. Jak nam mówi, wydarzyło się to w czasie „ciągu alkoholowego”. Doszło do jednej z wielu awantur. Był pijany a w ręku trzymał ostre narzędzie, którym naprawiał drzwi. Cios. Kobieta zmarła, a Sławek dostał 13 lat za kratami.

Materiał wideo:

Teraz walczy o powrót do normalnego życia. Jak mówi alkohol i ten tragiczny moment odebrały mu wszystko. Pracę, rodzinę, szanse na spokojne życie. Bo Sławek nigdy przedtem konfliktów z prawem nie miał.

W więzieniu przeszedł terapię. Pracuje i pomału zaczyna planować powrót do życia. Pomaga mu w tym zespół profesjonalistów – wychowawców, psychologów, terapeutów, którzy codziennie pracują z więźniami w Areszcie Śledczym w Elblągu. Tu właśnie realizowane są programy nastawione na wyciągnięcie osadzonych z różnych nałogów czy dysfunkcji społecznych. Sukcesem będzie to, że więzień już tu drugi raz nie wróci.

W naszym cyklu rozmów z więźniami, którzy popełnili najcięższe zbrodnie, czyli morderstwa nie chodzi o to, aby epatować zbrodnią i karą. Razem z pracownikami elbląskiego Aresztu Śledczego analizujemy te najcięższe przypadki. Rozmawiamy ze skazanymi nie tylko o popełnionych przez nich zbrodniach, motywach, które pchnęły ich do tych czynu ale również o tym, czy zrozumieli czego się dopuścili i czy mają nadzieję na pełną resocjalizację.

Rozmawialiśmy również z pracownikami Aresztu Śledczego – wychowawcami, psychologami i terapeutami. Jak się okazuje, wielu skazanych popełniło swoje zbrodnie pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Pracownicy Służby Więziennej wierzą, że są w stanie im pomóc i robią wszystko, aby tak się stało.

Zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register