Zabił z zimną krwią. W Elblągu rusza proces podwójnego mordercy

Dziś przed Sądem Okręgowym w Elblągu rozpoczyna się proces przeciwko Tomaszowi B., oskarżonemu o zabójstwo w Jawtach Wielkich, dokonane w maju 2016 r. Z zimną krwią zamordował dwie osoby.

Tomasz B., 18-letni mieszkaniec powiatu iławskiego, usłyszał zarzut podwójnego morderstwa. Przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia. 86-letnia kobieta zamordowana 24 maja w Jawtach Wielkich została uduszona, a 61-letni mężczyzna wykrwawił się. Zadano mu 17 ciosów nożem. Zwłoki odkryli sąsiedzi.

Sąsiedzi mówią, że rodzina była bardzo spokojna. Matka i syn zajmowali się pracą na roli. Nie byli majętni, ale to rabunek mógł być motywem morderstwa. Z relacji sąsiadów wynika, że w domu panował bałagan, jakby ktoś powyrzucał wszystko z szaf w poszukiwaniu kosztowności.

Prokuratura nie ujawnia motywów

W  Iławie zatrzymano 18-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie zabójstwa. – Jesteśmy pewni, że to on popełnił tę zbrodnię – powiedział radiu Olsztyn Jan Wierzbicki, szef Prokuratury Rejonowej w Iławie. Zatrzymany przyznał się do popełnienia podwójnego zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia.

18-latek miał podczas wizji lokalnej, która miała miejsce w Jawtach, dokładnie opisać, jak wszedł na posesję z nożem w ręku. Mężczyzna, który pochodzi z tej samej okolicy, co ofiary, znał je osobiście. Prokuratura nie ujawnia jednak na razie motywów sprawcy.

Tomaszowi B. grozi nawet dożywocie.

źródło: Polsat News

 

1 komentarz

  • Tomasz Reply

    22 listopada 2017 at 07:00

    Szmata mam nadzieje ze wyrok bedzie wysoki i bedziesz sie smazyl w piekle szmato.Chcialbym Cie spotkac i splunac Ci w ten paskudny Ryj.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register