Zabiła własne dziecko i dostała wyrok …w zawieszeniu. Sprawa w sądzie rusza ponownie

Ponownie rozpocznie się proces w sprawie Katarzyny W., która w 2015 r. porzuciła noworodka nad brzegiem rzeki Pasłęki. Dziecko zmarło. Wyrok jaki za to otrzymała to rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Od tego orzeczenia odwołał się partner kobiety.

Jak informuje Radio Olsztyn, Sąd Rejonowy w Braniewie skazał kobietę na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok w całości zaskarżył partner oskarżonej, który jest oskarżycielem posiłkowym. Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił zaskarżony wyrok i przekazał do ponownego rozpatrzenia. Wyrok  nie był wolny od błędów – wyjaśnia Irena Linkiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu.

Wyrok w głośnej sprawie mieszkanki Fromborka Katarzyny W. wzbudził oburzenie opinii społecznej. Kobieta, która wyrzuciła na brzegu rzeki noworodka, została skazana tylko na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Tymczasem Ministerstwo Sprawiedliwości krytykuje zbyt łagodne wyroki i zapowiada zaostrzenie przepisów.

Kobieta w październiku 2015 roku na plaży w Starej Pasłęce niedaleko Elbląga porzuciła ciało noworodka. Ciało znalazła mieszkanka Starej Pasłęki, która wyszła na spacer z psem. Prokuratura ustaliła, że dziecko urodziło się żywe i zmarło na skutek nieudzielenia mu pomocy.

Policjanci szybko ustalili kim jest matka. 18-latka przyznała się do winy i zeznała, że porzuciła martwe dziecko, bo bała się reakcji otoczenia. Wniosła o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator żądał dla niej kary roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

– Sąd przychylił się do wniosku i właśnie taki wyrok zapadł w tej sprawie – mówił rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski.

Noworodek znaleziony na plaży w Starej Pasłęce był trzecim dzieckiem Katarzyny W. Pierwsze urodziła martwe, gdy po raz drugi zaszła w ciążę, dokonała aborcji.

Taki wyrok wywołał oburzenie opinii publicznej. Pod naszym artykułem w tej sprawie Czytelnicy nie kryli oburzenia tak łagodnym wyrokiem. Wskazywali, że za dużo mniejsze przestępstwa sędziowie potrafią wsadzić ludzi do więzienia na wiele lat.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/dziewczyna-ktora-porzucila-dziecko-jest-na-wolnosci/

 

1 komentarz

  • Jancia Reply

    24 marca 2018 at 14:42

    Ja pierdziele c o za koszmar,nic dziwnego ze morduja i znecaja sie nad wlasnymi dziecmi,przy takich wyrokach?.Jeszcze powinni ja nagrodzic,bo 500 zeta bedzie mniej do wyplacenia. Co za menda spoleczna wysterylizowac ja zeby wiecej nie rodzila.Mam nadzieje ze kara bedzie sprawiedliwa.Zostawic w lesie i niech zdycha.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register