Zadbaj o zdrowie w Święto Chleba

Elbląskie Święto Chleba to nie tylko jarmark produktów regionalnych, występy, koncerty, czy inne liczne atrakcje. To również możliwość zadbania o swoje zdrowie. Dzięki współpracy Prezydenta Witolda Wróblewskiego z Narodowym Funduszem Zdrowia w najbliższą sobotę i niedzielę panie będą mogły wykonać mammografię. Mammobus stanie na ulicy Stary Rynek (od ul. Wigilijnej).

Badanie jest bezpłatne – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
• w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
• lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

mammografia

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

Dodatkowo w Ratuszu Staromiejskim będzie także stanowisko informacyjne NFZ. Tam elblążanie zasięgną informacji o prawach pacjenta, profilaktyce i programach, które są realizowane. Będzie również możliwość wyrobią sobie hasło i login do systemu Zintegrowanego Informatora Pacjenta – ZIP.

Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register