Zaginęło 18-miesięczne dziecko. Rozpoczęto działania poszukiwawcze

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 18-miesięcznej dziewczynki, która oddaliła się z posesji i poszła w nieznanym kierunku. Po około dwóch godzinach działań poszukiwawczych dziecko całe i zdrowe zostało odnalezione w pobliskim lesie. Policjanci zbadają sprawę pod kątem nieprawidłowości sprawowania opieki nad dzieckiem.

We wtorek (26.04.2022 r.) oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał informację o zaginięciu 18-miesięcznej dziewczynki. Maleńka mieszkanka gminy Gietrzwałd będąca pod opieką babci wykorzystując chwilę nieuwagi, opuściła teren posesji, na którym się bawiła, oddalając się w nieznanym kierunku.

Błyskawicznie rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowali się policjanci z KP w Olsztynku, PP w Gietrzwałdzie, KMP w Olsztynie oraz strażacy ochotnicy. Aktywnie w działania włączyli się również mieszkańcy gminy Gietrzwałd, którzy o niebezpiecznej sytuacji dowiedzieli się profilu konta społecznościowego Urzędu Gminy Gietrzwałd.

Na szczęście w tym przypadku historia po niespełna dwóch godzinach doczekała się szczęśliwego finału. Dziewczynka cała i zdrowa została odnaleziona w lesie oddalonym o kilkaset metrów od jej miejsca zamieszkania. 18-miesięczne dziecko odnaleźli policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Dziewczynka cała i zdrowa trafiła pod opiekę rodziców.

Policjanci apelują o zachowanie czujności, zwłaszcza gdy opiekujemy się dzieckiem, które ciekawe świata bez możliwości ocenienia zagrożenia może znaleźć się w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register