Zalety cytryny

Cytryna, to owoc, który dzięki dużemu stężeniu witaminy C stał się domowym sposobem na przeziębienie, ale nie tylko. Z łatwością można wywabić nią plamy, a nawet… rozjaśnić włosy! Ale nie o tym dzisiaj. Cytryna bowiem, to prawdziwa królowa detoksu! Poznajmy zatem jej wspaniałe, zdrowotne właściwości. Jak działa na organizm?

1. Po pierwsze – leczy trądzik i problemy ze skórą

Dlaczego? Ponieważ jest królową detoksu! Cytryna wspaniale działa na naszą skórę, ponieważ ma silne właściwości antybakteryjne. Oczyszcza zatkane pory, przy okazji zwalczając szereg infekcji, a nawet stany zapalne. Chcesz mieć piękną cerę? Zastosuj cytrynowy tonik ! Jak go zrobić? Nic prostszego – po prostu rozcieńcz sok z cytryny z wodą – zwilż waciki i przemyj nimi twarz.

2. Po drugie – zwalcza nudności, pomaga w przypadku problemów z trawieniem czy zgagą

Tak, to wszystko prawda! Oto kolejna z właściwości cytryny. To żółte maleństwo zwiększa produkcję żółci, co sprzyja poprawie procesów trawiennych. Już jedna, mała szklanka letniej wody z cytryną jest w stanie zdziałać cuda. Dzięki temu zadbasz o regularne wypróżnienia, jak i pomożesz sobie w przypadku nudności czy niestrawności. Warto? Warto! To takie proste.

3. Po trzecie – Wybiela zęby i zwalcza łupież

Być może wyda się to nieprawdopodobne, ale tak właśnie jest. W przypadku tego drugiego zalecamy wcieranie soku z cytryny w skórę głowy (najlepiej zmieszanego z oliwą z oliwek lub olejem kokosowym). Jeśli zaś chcesz olśniewać białym uśmiechem, wymieszaj sok z cytryny z sodą oczyszczoną. Następnie po prostu umyj zęby, pozostaw całość przez minutę, a potem dokładnie wypłucz buzię. Sama zobaczysz, jaki efekt uzyskasz po kilku takich “zabiegach”.

4. Po czwarte – wspomaga pracę wątroby

Dlaczego tak się dzieje?  Otóż cytryna stymuluje produkcję żółci, a zatem przyczynia się do poprawy funkcjonowania właśnie tego narządu. Co więcej, zupełnie przy okazji, cytryna może także przyczynić się do wyregulowania poziomu wapnia.

5. Po piąte – zagoi spierzchnięte usta

Wciąż skarżysz się na ten problem? Nie umiesz poradzić sobie ze spierzchniętymi ustami, a nawilżające szminki nie działają? Zastosuj cytrynę! Jej sok ma bowiem działanie złuszczające, a dodatkowo zapobiega pękaniu naskórka!

6.Po szóste – przyspiesza proces gojenia ran

 Cytryna przy­spie­sza go­je­nie ran, co więcej – może także po­móc w le­cze­niu nie­wiel­kich si­nia­ków. Przy­spie­sza rów­nież krzep­nię­cie krwi. Jak ją stosować? Cóż, najlepiej bezpośrednio na skórę. Jej sok sprzy­ja bowiem de­tok­sy­ka­cji or­ga­ni­zmu – dlatego, oprócz zbawiennego wpływu na gospodarkę twojego organizmu, może także opóź­niać po­wsta­wa­nie zmarsz­czek. Można? MOŻNA!

źródło: http://www.ofeminin.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register