Żałoba w Elblągu. Szkoły przekładają terminy studniówek

Z powodu żałoby narodowej część elbląskich szkół rezygnuje z zaplanowanych na ten weekend studniówek – informuje Radio Olsztyn.

W samym Elblągu żałoba, ogłoszona przez prezydenta miasta, obowiązuje do jutra. Natomiast w sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska, obowiązywać będzie żałoba narodowa, zarządzona przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Właśnie z powodu żałoby po tragicznej śmieci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza część maturzystów z Elbląga postanowiło zrezygnować z planowanych studniówek.

Jak wyjaśnia Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji w elbląskim ratuszu, w każdym przypadku zmiany terminu studniówki to decyzja szkolnej społeczności. Zarządzenie Prezydenta RP i prezydenta Elbląga jest czytelne. Mówi o zaprzestaniu masowych imprez rozrywkowych. W przypadku bali szkolnych o zmianie wspólnie decydował dyrektor, komitet rodziców i samorząd uczniowski.

Według ostatnich informacji, studniówki przełożyło siedem szkół. W jednej bal odbędzie się w sobotę o godzinie 20, po zakończeniu żałoby. W Elblągu także wiele przedszkoli i instytucji zrezygnowało z bali karnawałowych dla dzieci i dla dorosłych. Imprezy te, podobnie jak studniówki zostało przełożonych na inny termin.

Źródło: Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register