Zamordował kobietę w Elblągu. Wyrok to 25 lat więzienia

Sąd Apelacyjny w Gdańsku o 10 lat podwyższył wyrok Sądu Okręgowego w Elblągu skazując Kamila D. na 25 lat pozbawienia wolności. Oskarżony w czerwcu 2020 r. w Elblągu zamordował bezdomną 64-letnią Marylę B. – informuje PAP.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku w środę podwyższył wyrok Sądu Okręgowego w Elblągu skazując Kamila D. na 25 lat pozbawienia wolności. Apelację od wyroku sądu pierwszej instancji wniósł i prokurator i obrońca oskarżonego.

“Oskarżyciel zaskarżył wyrok, domagał się kary dożywotniego pozbawienia wolności” – wskazał sędzia.

Sąd pierwszej instancji w kwietniu 2022 r. skazał Kamila D. na 15 lat pozbawienia wolności. “W ocenie sądu jest to kara rażąco łagodna” – wskazywał natomiast w środę uzasadnieniu sędzia Sądu Apelacyjnego Włodzimierz Brazewicz. Podkreślił również, że kara 25 lat pozbawienia wolności “daje szansę, że oskarżony po resocjalizacji będzie w stanie wrócić do społeczeństwa” – tłumaczył.

Dodał, że Sąd doszedł do wniosku, że oskarżony zasługuje na łagodniejszy wyrok. “Jest osobą pierwszy raz karalną (…) sam zgłosił się na policję (…) powiedział swojej rodzinie, że chyba komuś coś zrobił i wymierzenie kary dożywotniego pozbawienia wolności na zasadzie eliminacyjnej, w ocenie sądu nie byłoby karą sprawiedliwą” – uzasadniał wyrok sędzia Brazewicz.

Do zabójstwa 64-letniej Maryli B. doszło 30 czerwca 2020 r. W nocy przypadkowy przechodzień odkrył zwłoki kobiety leżące przy skrzyżowaniu ul. Rycerskiej i Tysiąclecia w Elblągu. Jak poźniej ustalili śledczy, gołymi rękami zabił ją mieszkaniec Elbląga Kamil D.

Następnego dnia po zabójstwie Kamil D. (wówczas 26-latek) zgłosił się na policję i złożył wyjaśnienia. Wyrok Sądu Apelacyjnego jest prawomocny.

Źródło: PAP

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register