Zapobiec tragedii. Policjanci poszukują bezdomnych!

W ostatnich dniach noce są wyjątkowo zimne. Temperatura spada nawet do 20 stopni poniżej zera. Dlatego policjanci przypominają, żeby w tym czasie szczególnie zwracać uwagę na osoby bezdomne.

Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których najczęściej próbują się schronić potrzebujący. Od początku roku przeprowadzono 60 podobnych interwencji.

Policjanci nie są w stanie sami dotrzeć do wszystkich samotnych, potrzebujących i bezdomnych. Ważne jest, aby zgłaszać odpowiednim instytucjom przypadki zauważenia osoby, która śpi na ławce, pod sklepem, w altance.

– Na takie zgłoszenia reagujemy. Elbląscy mundurowi od początku roku przeprowadzili 64 interwencje wobec bezdomnych. Polegają one na kontroli pustostanów, altanek, parków i podmiejskich lasów. W miniony poniedziałek pojechali do podelbląskiego Adamowa, gdzie po sygnale od mieszkańca, sprawdzili warunki bytowe 66-letniego mężczyzny. W tym przypadku, jego życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. – Pamiętajmy, że nie wolno przejść obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie.

800 165 320 – bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Olsztyn.

Jak informuje Radio Olsztyn, na Warmii i Mazurach uratowano przed wychłodzeniem kilka nietrzeźwych osób. Na chodniku na ulicy Wyszyńskiego w Lidzbarku Warmińskim leżał 44-latek, który nie mógł wstać o własnych siłach.

Mężczyzna wytrzeźwiał w policyjnej celi. Potem przewieziono go do domu. Podobnie było w Szczytnie i Rozogach. Na numer alarmowy zadzwonili zaniepokojeni mieszkańcy, którzy widzieli pijanych do nieprzytomności mężczyzn.

W miniony weekend w powiecie bartoszyckim zamarzły dwie osoby. Od listopada ubiegłego roku z powodu wychłodzenia w regionie zmarło 8 osób.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register