Zaręczynowe pierścionki – 100 lat wstecz

Historia pierścionków zaręczynowych sięga aż starożytnego Egiptu. To tam 2000 lat p.n.e. powstawały pierwsze pierścionki, a używano do tego… zwykłego drutu. Dopiero później do tworzenia pierścionków zaręczynowych Egipcjanie zaczęli używać bardziej szlachetnych surowców jak: złoto, brąz, kość słoniowa, róg.

Metalowe obrączki na znak poważnych, małżeńskich planów wręczali swoim wybrankom starożytni Grecy i Rzymianie. Przez długi czas w Rzymie złote pierścienie zarezerwowane były tylko dla osób, o wysokim statusie społecznym: lekarzy, senatorów. Dopiero, gdy ten element biżuterii im się znudził i spowszedniał przyzwolenie na noszenie pierścieni np. ze złota otrzymywały także osoby zakochane. Wtedy też pierścienie zaczęto ozdabiać drogocennymi kamieniami.

W tradycji chrześcijańskiej pierścionki, jako symbol zaręczyn między dwojgiem ludzi zaczęły funkcjonować dopiero na przełomie XII i XIII wieku. Choć chrześcijaństwo symbolikę pierścieni i zwyczaj ich noszenia przejęło w wieku IX, to na początku były one znakiem zaślubin z Kościołem.

Dla mężczyzny wybranie pierścionka zaręczynowego jest momentem nie tylko trudnym, ale i stresującym, w końcu jego ukochana będzie nosiła go do końca życia. O wiele łatwiej mają panowie, którzy zdecydowali się zrezygnować z elementu zaskoczenia i pierścionek wybrać razem z przyszłą narzeczoną. To coraz częstszy sposób poszukiwań zaręczynowego pierścionka, choć samym oświadczynom odbiera nutę tajemniczości i romantyzmu.

W filmie macie szansę zobaczyć modę i trendy zaręczynowych pierścionków 100 lat wstecz.

Który najpiękniejszy?

źródło: http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/pierscionek-zareczynowy

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register