Zatańczą przeciwko przemocy

14 lutego (w Walentynki) o godz. 17.00 w holu CSE Światowid mieszkanki Elbląga i regionu wykonają symboliczny taniec przeciwko przemocy, łącząc się z milionami kobiet i mężczyzn, którzy tego właśnie dnia, na całym świecie, protestować będą przeciwko wszelkim formom przemocy dotykającej głównie kobiety, ale także i osoby słabsze, niepełnosprawne, zależne.

– Dlaczego właśnie w Walentynki? Bo – wbrew pozorom – przemoc jakże często tłumaczona bywa miłością, wręcz usprawiedliwiana jest miłością. Tymczasem miłość, przyjaźń, prawdziwa sympatia – to ofiarowanie drugiemu człowiekowi wolności, to uczucie, które pozwala nam dokonywać własnych wyborów i nie zmusza nas do niczego, na co nie wyrażamy zgody, czego sobie nie życzymy, co jest wbrew nas. Tymczasem wokół nas jest wciąż zbyt wiele, powiedziałabym że nawet coraz więcej, rozmaitych form przemocy, od tej fizycznej i psychicznej, po przemoc seksualną, ekonomiczną, kończąc na przemocy wobec tych, którzy są od nas słabsi i zależni – mówi Jadwiga Król, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach, organizatorka akcji.

Elbląg uczestniczy w tańcu przeciwko przemocy od kilku lat.

W symbolicznym tańcu biorą udział elblążanki i mieszkanki okolicznych miast i wsi. Inicjatywa łączy kobiety w różnym wieku, z różnych środowisk.

– Bądźcie z nami 14 lutego w “Światowidzie” – apeluje Jadwiga Król. – Nieznajomość choreografii tańca przeciwko przemocy – nie będzie żadną przeszkodą. Można tańczyć w rytmie piosenki “Break the Chain” – “Zerwijmy łańcuchy” uznanej za hymn akcji One Billion Rising. Ważne, żeby osób połączonych wspólną ideą było jak najwięcej!

Akcji One Billion Rising – Nazywam się Milliard – w Polsce patronuje Rzecznik Praw Obywatelskich,

Elbląskie wydarzenie po raz kolejny objęli swoim honorowym patronatem: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Serdecznie zapraszamy do udziału:)

Anna Kowalska
Kongres Kobiet, Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register