Zatorze w końcu w kolorze – powstał tam mural

Zakończyły się prace, związane z powstaniem muralu na jednym z budynków ZBK, przy ul. Skrzydlatej. Mural powstał z inicjatywy młodzieży, skupionej w Europejskim Korpusie Solidarności, w ramach projektu „Zatorze w kolorze”.

W uroczystej prezentacji muralu, połączonej z festynem dla mieszkańców budynku, uczestniczył wiceprezydent Michał Missan.


– Bardzo dziękuję młodzieży oraz ich opiekunom za inicjatywę pokolorowania przestrzeni, zaangażowanie i aktywizację lokalnej społeczności. Street art, którego jednym z rodzajów jest właśnie mural, jest coraz bardziej popularny. Sztuka ta budzi czasem kontrowersje i mieszane uczucia. Wizje artystów spotykają się z różnym odbiorem. Ale na tym to polega – mówił wiceprezydent Michał Missan.

Mural, który powstał na budynku ZBK przy ul. Skrzydlatej jest pilotażowym przedsięwzięciem. Teraz władze miasta będą chciały poznać opinie mieszkańców na ten temat.

 Jeżeli będą one pozytywne, to wyrazimy zgodę na pomalowanie kolejnych budynków. Wspólnie z organizatorami tego przedsięwzięcia będziemy także chcieli skonsultować projekty, które zostały przygotowane. Wiem, że niektóre ich elementy budzą zastrzeżenia, dlatego warto przeanalizować je jeszcze z mieszkańcami i radnymi – dodał Missan.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register