Zatrzymali złodzieja, który…ukradł pianino

Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 67-letniego mężczyznę który ukradł elektroniczne pianino z mieszkania swojego znajomego. Mężczyzna skradzione pianino oddał do lombardu. Policjanci odzyskali sprzęt.

Jak się okazało właściciel elektronicznego syntezatora sam zaprosił do swojego mieszkania 67-latka. Mężczyźni znali się od dzieciństwa i spotkali w okolicy. Rozmawiali o problemach, kłopotach. W pewnym momencie mężczyzna powiedział, że nie ma w tej chwili gdzie mieszkać a drugi zaproponował mu przenocowanie przez kilka tygodni.

Gdy minął już ten czas pewnego dnia 67-latek wyszedł z mieszkania zabierając ze sobą elektroniczne pianino. Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze odnaleźli skradziony sprzęt w jednym z lombardów. Ustalili także gdzie przebywa 67-latek. Mężczyzna trafił do komendy policji i tam przedstawiono mu zarzut kradzieży. Pianino wróci teraz do swojego prawowitego właściciela.

Policjanci przestrzegają przed zapraszaniem do swojego mieszkania osób co do których nie mamy zaufania. Może to bowiem narazić nas na straty nie tylko finansowe.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register