Zatrzymano mężczyznę, który napadł na sklep w Elblągu

29-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów operacyjnych wydziału mienia elbląskiej komendy. Ma on na koncie rozbój oraz usiłowanie rozboju. W trakcie przestępstwa posługiwał się plastikową atrapą broni.

Do zdarzenia a właściwie zdarzeń doszło w miniony wtorek na terenie Elbląga. Najpierw sprawca odwiedził sklep w okolicach parku Kajki – tam nie udało mu się zrabować pieniędzy. Niedługo później w jednym ze sklepów przy ul. Nowowiejskiej zagroził ekspedientce trzymanym w ręku pistoletem. Stamtąd mężczyzna zrabował niedużą kwotę pieniędzy.

Policjanci operacyjni pracowali nad ustaleniem sprawcy napadu już od wtorkowego wieczoru. Zaraz po napadzie użyty był również pies tropiący.

Wczoraj policyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania 29-atka, który przyznał się do tych czynów. Policjanci zabezpieczyli również „pistolet” na plastikowe kulki, którym posłużył się mężczyzna. 29-latek usłyszał już zarzuty dokonania rozboju. Za taki czyn zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Napad na sklep Żabki przy ul. Nowowiejskiej

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register