Zawody łyżwiarskie „Szukamy Mistrzów”

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy Orzeł zapraszają dzieci do udziału w zawodach w łyżwiarstwie szybkim „Szukamy Mistrzów”. Impreza odbędzie się w sobotę (17 lutego) na torze łyżwiarskim „Kalbar” przy ul. Agrykola.

Któż z nas w dzieciństwie nie marzył, by zostać znanym sportowcem i występować na największych imprezach sportowych świata. By jednak tego dokonać, trzeba najpierw zrobić pierwszy krok i rozpocząć przygodę ze sportem. Doskonałą do tego okazją będą sobotnie zawody sportowe w łyżwiarstwie szybkim w których może wystartować każdy, kto chce spróbować swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu. Zawody zostały podzielone na starty dla amatorów jak i zawodników już trenujących.

Organizatorzy podzielili uczestników na dwie grupy wiekowe. W młodszej znajdą się dzieci w wieku do 10 lat, a w starszej od 10 do 13 lat. Amatorzy startują na łyżwie krótkiej, a zawodnicy trenujący na łyżwie długiej. Dodatkowo, zawodnicy już trenujący nie będą rywalizowali z amatorami. Do wybory będą także dystanse. W grupie młodszej (177 m i 333 m), a w grupie starszej (177 m, 333 m oraz 500 m). Zawodnicy zdobywają punkty za zajęte miejsca w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzcą zostanie zawodnik, który uzyska największą łączną liczbę punktów z dwóch biegów.

Zawody rozegrane zostaną w sobotę (17 lutego) o godz. 10:30 na Torze Łyżwiarskim „Kalbar” przy ul. Agrykola. Zgłoszenia przyjmowane będą w godz. 10:00-10:20 w biurze zawodów mieszczącym się na torze łyżwiarskim. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest dostarczenie do organizatorów podpisanego przez rodziców lub prawnych opiekunów oświadczenia na udział w zawodach oraz warunkach zdrowotnych. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Organizatorami zawodów łyżwiarskich „Szukamy Mistrzów” są: Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Klub Sportowy Orzeł oraz Szkoła Podstawowa nr 19. Wiecej informacji o zawodach oraz regulamin można znaleźc na stronie MIejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register