Zawodzie się integruje. Sąsiedzkie spotkanie w Kreatywnym Ogrodzie

Już w najbliższą sobotę (27 maja) na terenie Przedszkola nr 5 na Zawodziu odbędzie się pierwsze wydarzenie integracyjne zarówno dla mieszkańców dzielnicy, jak i całego miasta. Impreza rozpoczyna się o godzinie 11.00 a organizatorzy zachęcają elblążan do wspólnego piknikowania.

Sąsiedzkie spotkanie w kreatywnym ogrodzie jest inicjatywą społeczną realizowaną we współpracy kilku podmiotów m.in. Przedszkola nr 5, Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu oraz PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. To wydarzenie, które skupia się na integracji sąsiedzkiej mieszkańców dzielnicy, ale nie tylko. Organizatorzy zapewniają wszystkim przybyłym gościom wiele atrakcji na ten dzień. O godzinie 11.30 będzie można zobaczyć inscenizację teatralną na bazie legendy o ,,Elbląskim Czarnoksiężniku’’ w wykonaniu kadry pedagogicznej Przedszkola nr 5 oraz rodziców. W samo południe wystartują opowieści o Zawodziu z przewodnikiem PTTK, zaś o godzinie 13.00odbędzie się pokaz walk rycerskich w wykonaniu Elbląskiej Szkoły Fechtunku Fortis.

W międzyczasie na najmłodszych uczestników wydarzenia czekały będą rozmaite atrakcje,zabawy i animacje prowadzone przez wolontariuszy Regionalnego Centrum Wolontariatu, młodzieży skupionej w Domu Sąsiedzkim. Na pikniku oficjalnie ogłoszony zostanie konkurs na logo inicjatywy pod nazwą „Aktywne Zawodzie”, prowadzony we współpracy z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym. I już na miejscu będzie można wykonać pierwsze prace konkursowe. Pojawi się także sąsiedzka grochówka oraz przepyszne ciasto. A wszystko to zbiegło się z nietypowym świętem w kalendarzu, czyli „Dniem Sąsiada”, które od kilku lat oficjalnie obchodzone jest na całym świecie.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i czekają w sobotę w Kreatywnym Ogrodzie na terenie Przedszkola Nr 5 na Zawodziu, ul. Szańcowa 9 w Elblągu. Jednocześnie dziękują wszystkim partnerom oraz sponsorom za wsparcie i zaangażowanie w realizację działania.

Organizatorzy

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register