Zbyt szybka jazda. Kierowcy tracą prawa jazdy!

Jazda z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym traktowana jest jako wykroczenie, za które zatrzymywane jest prawo jazdy na 3 miesiące oraz kierujący karany jest 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Tylko w ciągu minionej doby elbląscy policjanci zatrzymali 9 kierujących, którzy przekroczyli dozwolona prędkość o ponad 50 km/h.

Od początku tygodnia już kilkunastu osobom zatrzymano prawa jazdy na 3 miesiące. Rekordzista, którego wczoraj zatrzymali policjanci ruchu drogowego miał na liczniku 156 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latka, który jechał z taką prędkością motocyklem yamaha i było to w miejscowości Raczki Elbląskie. Inny mężczyzna (29-lat) kierował osobowym volvo i został zatrzymany w Żurawcu. Gdy policjanci zmierzyli mu prędkość okazało się, że jedzie 126km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50km/h.  

Ponadto przy ul. Płk. Dąbka zatrzymano wczoraj do kontroli 24-latka kierującego volkswagenem. Mężczyzna kierował autem mimo zatrzymania mu wcześniej prawa jazdy na 3 miesiące właśnie za przekroczenie prędkości.

W 9 przypadkach kontrola zakończyła się na 500 złotowym mandacie, 10 punktach karnych oraz zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące. W przypadku 24-latka zostanie mu przedłużony czas zatrzymania prawa jazdy do 6 miesięcy.

Policja przypomina, że służba ruchu drogowego w czasie pandemii pracuje na drodze pilnując bezpieczeństwa uczestników ruchu. Z całą surowością będą zatem karani piraci drogowi, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register