Zdemolował wynajmowane mieszkanie

Nietypowe zdarzenie mieli  policjanci z patrolu interwencyjnego. W sobotę około godziny 23.00 otrzymali wezwanie do agresywnego mężczyzny, który przy użyciu noża miał niszczyć wyposażenie wynajmowanego mieszkania.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali 27-latka. Właściciel mieszkania wycenił wstępnie uszkodzenia na kwotę 2500 złotych. Teraz 27-latek usłyszy zarzut dewastacji. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W weekend odbyły się 183 interwencje policji, 18 osób przewiezionych do wytrzeźwienia oraz ponad 600 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu. Efekt: zatrzymanych i wyeliminowanych z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących.

Rekordzistą okazał się 58-latek kierujący skuterem. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie a dodatkowo spowodował kolizję drogową z samochodem. Na szczęście na drobnych potłuczeniach i otarciach się skończyło.

Na tym jednak nie zakończy się odpowiedzialność karna 58-latka. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji. Oprócz grzywny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register