Ze Szwajcarii do Elbląga. Sprowadziła ją miłość do muzyki Chopina

Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w piątek, 9 listopada, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy pt. „Nostalgia na torach” autorstwa Brygidy Gawron-Strazzer . Wstęp wolny.

– Mieszkam od 18 lat w Elblągu, a do Polski sprowadziła mnie ze Szwajcarii miłość do muzyki Fryderyka Chopina. Malowanie i rysowanie towarzyszyło mi przez całe życie, tylko motywy się zmieniały – mówi Brygida Gawron-Strazzer. – Ulubione zwierzęta i pejzaże zastąpiły pojazdy szynowe, które też od dawna lubiłam. Fascynacja pociągami i tramwajami pomogła mi łatwiej pokonać trudną sytuację życiową. Im bardziej zagłębiam się w temat kolejnictwa, tym bardziej przekonuję się, że jest on tak obszerny, że przede mną jest jeszcze dużo do poznania i namalowania. Moja pasja do kolei nie kończy się bowiem tylko na malowaniu pociągów, chcę także poznać historię i działanie tych maszyn. Co jakiś czas próbuję nowych technik. Nową metodą jest dla mnie malowanie na szkle, które już przed wojną było praktykowane na Warmii i Mazurach.

Jest to skomplikowana technika dla malarza, bo wszystko jest lustrzanym odbiciem. Trzeba też pamiętać, że kolejność nanoszenia warstw farb jest odwrotna niż na płótnie.

– Dla mnie jest to ciekawe doświadczenie. Chciałabym też kiedyś spróbować malowania na metalu, ale jeszcze nie znalazłam odpowiedniego tworzyła, które by mnie zainspirowało. Wszystkie moje pasje twórcze mają sens, gdy mogę pokazać swoje prace na wystawach. Dziękuje za umożliwienie mi tego i zapraszam do oglądania moich prac – dodaje.

Filia nr 5 mieści się przy ul. Józefa Wybickiego 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register