“Żebyś zdechła” – spot przeciw przemocy

„Policjanci z Elbląga interweniowali w jednym z mieszkań w centrum miasta. Dostali informację, że mężczyzna znęca się nad swoją 81-letnią matką. Wyrodny syn przyduszał i znieważał kobietę.” „21-letni mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu, po tym jak usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi rodzicami.” „Pewna kobieta, bała się własnego syna. Bała się jego powrotów do domu, bała się niszczenia mebli, bała się awantur i popychania. Policjanci zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który przekazali do sądu.”

To nagłówki z materiałów i zdarzeń, które miały miejsce w 2019 roku. Przestępstwo znęcania się nie dotyka tylko partnerów, żon czy mężów zdarza się, że agresja kierowana jest na rodziców, dziadków a pijany syn terroryzuje matkę, z którą mieszka.

Policjanci w swojej praktyce zajmują się i takimi sprawami. To nic innego jak przestępstwo znęcania się wyczerpujące znamiona art. 207 Kodeksu Karnego. Aby uwrażliwić i przypomnieć o tym problemie powstał filmowy spot przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Tv Truso.

“Żebyś zdechła” to spot a jednocześnie kampania społeczna na rzecz seniorów zagrożonych i dotkniętych przemocą. Współfinansowana jest ze środków programu “Bezpieczny Elbląg”. Zachęcamy do obejrzenia.

Pamiętajmy o przestępstwie znęcania, Policję może zawiadomić każdy a nie tylko ofiara. Czasem ta ostatnia nie jest w stanie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register