Żegnamy wybitną elblążankę! Erwina Ryś-Ferens nie żyje

Erwina Ryś-Ferens zmarła dziś po długiej chorobie. Wybitna łyżwiarka szybka miała 67 lat. „To niepowetowana strata dla naszej dyscypliny” – stwierdził prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

Ryś-Ferens chorowała na nowotwór kości. Syn łyżwiarki w internecie zorganizował zbiórkę pieniędzy na jej leczenie.

W czasie kariery sportowej Erwina Ryś-Ferens reprezentowała barwy Olimpii Elbląg i Marymontu Warszawa. W swoim dorobku miała aż 83 tytuły mistrzyni Polski, a także ustanowiła 50 rekordów kraju.

Czterokrotnie reprezentowała Polskę w igrzyskach olimpijskich, startując na olimpijskich arenach w 1976 roku w Innsbrucku, w 1980 w Lake Placid, w 1984 w Sarajewie i w 1988 w Calgary.

W swoim dorobku miała również trzy brązowe medale mistrzostw świata – w 1978 roku w Lake Placid i w 1985 roku w Heerenveen w wieloboju sprinterskim oraz w 1988 roku w Skien w wieloboju.

To niepowetowana strata dla naszej dyscypliny. Erwina Ryś-Ferens była symbolem polskiego łyżwiarstwa szybkiego i przez wiele lat rozsławiała Polskę. Jesteśmy pogrążeni w żałobie. Rodzinie naszej wybitnej panczenistki składamy wielkie wyrazy współczucia – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

Kondolencje rodzinie złożył również prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

Nie żyje Erwina Ryś-Ferens, urodzona w Elblągu jedna z najwybitniejszych polskich zawodniczek w łyżwiarstwie szybkim. Zmarła w wieku 67 lat. Rodzinie, Bliskim składam wyrazy współczucia i żalu – napisał Wróblewski na swoim koncie na facebooku.

źródło: RMF

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register