Zgroza! Dwóch nastolatków skatowało starsze małżeństwo

Dwaj nastolatkowie – 13- i 15-letni – trafili do schroniska dla nieletnich, po tym jak pobili w Braniewie w woj. warmińsko-mazurskim kobietę i mężczyznę. Mężczyzna zmarł. Sprawą zajmuje się sąd rodzinny i dla nieletnich, który może ich umieścić w zakładzie poprawczym.

16 maja oficer policji w Braniewie został powiadomiony o tym, iż w okolicach rynku miejskiego przy placu Piłsudskiego leży nieprzytomna kobieta. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, pomogli 50-latce i wezwali pogotowie. Jej stan jest poważny.

Nieopodal dostrzegli leżącego mężczyznę. Okazało się, że już nie żył. Mężczyzna najprawdopodobniej został kilkukrotnie uderzony kamieniem lub kawałkiem betonu. W wyniku odniesionych obrażeń 60-latek zmarł.

Na podstawie zgromadzonego przez grupę dochodzeniowo-śledczą materiału dowodowego i weryfikując różne wersje zdarzenia, wytypowano dwóch nieletnich. Zostali zatrzymani na początku tego tygodnia i przekazani do schroniska dla nieletnich.

Chłopcy w wieku 13 i niespełna 15 lat trafili do schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Sąd rodzinny w Braniewie wszczął postępowanie z uwagi na popełniony czyn karalny polegający na pobiciu ze skutkiem śmiertelnym mężczyzny i pobiciu kobiety. Najsurowsza kara jaka grozi nieletnim to umieszczenie w zakładzie poprawczym – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski.

Rzecznik nie ujawnił, co było motywem pobicia i jakie były okoliczności.

To nie pierwszy czyn karalny, którego mieli dopuścić się chłopcy. Już wcześniej zajmował się nimi sąd rodzinny.

Źródło: RMF24

1 komentarz

  • Agnieszka Reply

    27 maja 2018 at 07:43

    Szok co sie dzieje w kraju. I to sa skutki wychowania bez stresowego. Rodzice to alblo pracuja i dzieci maja co chca alblo patologia powinni odpowiadac jak dorosli. Co to za kara poprawczak zadna

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register