Zjednoczona Prawica chce wybudować 300 nowych mieszkań komunalnych

Jednym z najważniejszych punktów w programie Zjednoczonej Prawicy w Elblągu jest budowa 300 nowych, tanich mieszkań z programu „Mieszkanie +”. Już dziś w Elblągu zaczyna brakować pracowników. Miasto atrakcyjne i nowoczesne przyciągnie nowych mieszkańców i nowe miejsca pracy – mówi Piotr Opaczewski (kandydat na radnego z listy PiS).

Co zobaczymy, jeżeli spojrzymy na Elbląg okiem inwestora? Ujrzymy miasto o dużym i niewykorzystanym potencjale. Tereny inwestycyjne, obie uczelnie, położenie – to nasze atuty. Jesteśmy jednak regionem, z którego uciekają młodzi ludzie, a potencjalni pracownicy to jeden z głównych zasobów, na które zwrócą uwagę inwestorzy – mówi Piotr Opaczewski.

Jak dodaje kandydat na radnego, przed nowymi władzami musimy postawić bardzo ważny cel, czyli odwrócenie tego niedobrego dla miasta trendu. Nie będzie łatwo zachęcić młodych elblążan do zostania w mieście i podjęcia tu studiów. To naturalne, że chcą oni posmakować świata i szukają nowych możliwości.

– Elbląg musi mieć dla nich ofertę – studia na atrakcyjnych kierunkach, dobrze płatną pracę, możliwość realizacji zainteresowań i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, ale przede wszystkim dostępność tanich mieszkań – mówi Opaczewski.

Jak dodaje Piotr Opaczewski, potrzebujemy konkretnej strategii rozwoju budownictwa komunalnego nie tylko w oparciu o program „Mieszkanie +” ale także np. Partnerstwo Publiczno Prywatne.

–  Jako radny będę zabiegał o to, aby taki program powstał w Elblągu przy współpracy z wszystkimi środowiskami politycznymi i obywatelskimi naszego miasta – deklaruje kandydat na radnego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register