ZKS Olimpia nie poprze żadnego kandydata na prezydenta Elbląga

Jeśli politycy, którzy startują w wyborach samorządowych w Elblągu liczyli po cichu, że klub sportowy Olimpia Elbląg oficjalnie czy nieoficjalnie kogoś z nich poprze, srodze się zawiódł. W swoim oświadczeniu zarząd klubu wyraźnie wskazuje, że żaden z polityków na takie wsparcie liczyć nie może.

Z reguły to właśnie tak wygląda. Przed wyborami samorządowymi wszelkiej maści politycy, często nie mający nic wspólnego ze sportem, gremialnie pojawiają się na stadionie piłkarskim Olimpii Elbląg. Robią sobie zdjęcia na trybunach, wrzucając na swoje profile społecznościowe, piszą o sympatii dla klubu i obiecują budowę nowego stadionu piłkarskiego. Z reguły też na deklaracjach się kończy, o czym ostatnio przypomnieli kibice Olimpii Elbląga na sesji Rady Miasta Elbląga.

Tym razem Zarząd Klubu ZKS Olimpia Elbląg powiedział politykom „dość”. Żaden z nich poparcia tego środowiska nie otrzyma. O tym poinformowano w specjalnym oświadczeniu.

Zarząd ZKS Olimpia Elbląg podczas swojego posiedzenia podjął decyzję o nieopowiadaniu się w Wyborach Samorządowych za żadnym z pięciu Kandydatów na Prezydenta Elbląga.

Nasz Klub jest apolityczny, zrzesza ok. 500 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych oraz środowisko Oldboy`s-ów z nimi związane są ich rodziny oraz znajomi, którzy stanowią kilkutysięczną grupę bezpośrednich odbiorców naszego działania. Do tego grona należy doliczyć ogromną grupę sympatyków naszego Klubu o różnych poglądach politycznych (od lewicowych do prawicowych), których jednoczy sport, a szczególnie nasza ukochana Olimpia.

Szanując tą ogromna społeczność, w której każdy ma swoje upodobania polityczne i swoich Kandydatów do Rady Miasta oraz na Prezydenta Elbląga nasz Klub nie opowie się za żadnym z Kandydatów.

Zarząd ZKS Olimpii Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register