Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu wznowiło działalność

Zgodnie z zaleceniami polskiego rządu żłobki i przedszkola mogą od 6 maja wznowić działalność. Oczywiście dostosowując się do zalecanego reżimu sanitarnego. Dyrekcja Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu, po konsultacjach z rodzicami dzieci, postanowiła ponownie otworzyć placówkę.

Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze – to hasło przyświeca Żłobkowi i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu. Tym bardziej to motto zobowiązuje nas w czasie trwania pandemii koronawirusa.

Dostosowując się do zaleceń polskiego rządu nasza placówka została w marcu br. zamknięta. W tym czasie wielu rodziców dzieci praktycznie codziennie przesyłało zapytania, kiedy Mały Europejczyk zacznie znów funkcjonować? Dzieci tęsknią i chcą już wrócić do przedszkola. Obiecaliśmy rodzicom i dzieciom, że gdy tylko będzie to możliwe, przedszkole podejmie ponownie działalność.

Słowa dotrzymaliśmy. Kiedy tylko polski rząd zdecydował o ponownym otwarciu żłobków i przedszkoli postanowiliśmy dostosować się do wszystkich wytycznych sanitarnych i wznowić działalność Małego Europejczyka. Oczywiście ponownie konsultowaliśmy tę decyzję z rodzicami dzieci. Zdecydowana większość zareagowała pozytywnie.

– 6 maja w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk pojawiła się ponad połowa dzieci uczęszczających do naszej placówki. Pozostałe dzieci będą do nas dołączały stopniowo przez maj i czerwiec – mówi Wioleta Stępczyńska, dyrektor Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu. – Zachowujemy reżim sanitarny oraz cały czas dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci. Jednak nasza placówka wznowiła normalną działalność opiekuńczo-edukacyjną.

Jak działa Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu w nowych warunkach sanitarnych?

Dzieci wchodzą do przedszkola same, bez rodziców. Dezynfekują dłonie. Z placówki usunięto pluszowe zabawki. Sam budynek placówki jest codziennie, co dwie godziny dezynfekowany.

– Wszystkie zalecenia sanitarne są realizowane. Dzieci są zdrowie i bawią się doskonale oraz uczą. Dzięki sprzyjającej pogodzie dużo czasu spędzamy na naszym olbrzymim placu zabaw – dodaje dyrektor Wioleta Stępczyńska. – Wszyscy cieszymy się, że sytuacja powoli wraca już do normalności.

Zdajemy sobie sprawę, że jednak wiele placówek przedszkolnych w Elblągu zostało nadal zamkniętych. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzicom dzieci z naszego miasta i okolic przygotowaliśmy specjalną ofertę.

Jeśli Wasze przedszkole jest obecnie zamknięte lub nie jesteście zadowoleni z obecnej placówki do której uczęszcza Wasze dziecko koniecznie rozważcie zmianę przedszkola i odwiedźcie Małego Europejczyka. Istnieje możliwość zapisania dziecka na krótszy okres czasu (np. na 2-3 tygodnie lub dłużej).

W tej sprawie prosimy o kontakt pod nr. telefonu: 515 406 883.

Więcej informacji o naszym przedszkolu: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

Mały Europejczyk na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register