Złodziej z Mokotowa zatrzymany na gorącym uczynku

Mokotowscy policjanci przedstawili 3 zarzuty mężczyźnie, który wpadł w ich ręce na ulicy Belwederskiej. Adam B. jest podejrzany o kradzieże mieszkaniowe na terenie Mokotowa. Dzięki czujności mundurowych, którzy prawdopodobnie udaremnili kolejne przestępstwo, 29-latek odpowie teraz za swoje czyny. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Kilka dniu temu policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży mieszkaniowej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że sprawcy dostali się do mieszkania prawdopodobnie przez otwarte okno. Łupem sprawców padła biżuteria o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Bardzo szybko ustalili, że bezpośredni związek z tym przestępstwem miał 29-letni Adam B. Mokotowscy stróże prawa rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego. Mężczyzna wpadł w ręce policji bardzo szybko. Został zatrzymany na ul. Belwederskiej w chwili, gdy wychodził z bloku. W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili i odzyskali rzeczy pochodzące właśnie z tej kradzieży mieszkaniowej.

Funkcjonariusze w trakcie dalszych czynności ustalili, że mężczyzna może mieć związek z innymi włamaniami do mieszkań. Dzięki pracy operacyjnej oraz dochodzeniowo-śledczej policjantów okazało się, że 29-latek działał już prawdopodobnie od początku kwietnia na terenie Mokotowa. Wszystko wskazuje na to, że dostawał się do pomieszczeń wykorzystując otwarte okna, a potem kradł wartościowe przedmioty.  Swoim zachowaniem mógł narazić mieszkańców na straty sięgające blisko 20 tys. złotych.

Zebrany przez policjantów materiał pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów. Adam B. jest podejrzany o 3 kradzieże. Teraz może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

fanty2

źródło: policja.waw.pl,fot: screen z policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register