Złodzieje okradali garaż w Elblągu. Wpadli na gorącym uczynku

Policjanci z prewencji zatrzymali dwie osoby kobietę i mężczyznę, którzy włamali się do jednego z garaży przy ul. Krakusa. Sytuacja miała miejsce około 1.50 w nocy.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o dziwnie zachowujących się osobach przy kompleksie garaży od strony ul. Krakusa. Patrol, który pojechał na miejsce zastał przed jednym z otwartych garaży 37-letniego mężczyznę oraz towarzyszącą mu 21-letnią kobietę.

Oboje zostali zatrzymani ponieważ najpierw próbowali się tłumaczyć że garaż należy do ich znajomego ale nie byli w stanie powiedzieć jak się nazywa. Chwilę później twierdzili, że drzwi garażu były już otwarte gdy przyjechali. Policjanci na miejscu stwierdzili, że drzwi wyłamano. W samochodzie którym przyjechała para znaleziono elektronarzędzia i inne przedmioty zabrane właśnie z garażu.

Co więcej podczas przeszukania u 21-latki znaleziono foliowy woreczek ze sproszkowaną substancją. 21-latka twierdziła, że chwilę wcześniej znalazła go na ziemi. Policjanci zatrzymali wspomniane dwie osoby. Ustalili także właściciela garażu, który rozpoznał swoje elektronarzędzia wyniesione z garażu.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za taki czyn zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register