Zlot motomaniaków w Sztutowie dla chorej Zosi

Z początkiem sierpnia trójmiejskie grupy motoryzacyjne uruchomiły zbiórkę pieniędzy dla 12-letniej Zosi z Rumi, która cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Zbiórka na platformie crowdfundingowej potrwa do końca miesiąca. Zwieńczeniem akcji zorganizowanej przez motomaniaków będzie charytatywny zlot, który odbędzie w sobotę, 29 sierpnia o godz. 16.00, w sztutowskiej Marinie.

EB, czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka, to jedno z wyjątkowo rzadkich schorzeń genetycznych, które diagnozowane jest u 1 na 50 tys. osób na świecie. Zosia jest jedną z zaledwie 400 osób w Polsce, które muszą zmagać się z tą chorobą.

Pęcherzowe oddzielanie się naskórka powoduje dotkliwy ból. Wszystko przez niezwykle wrażliwą skórę chorych osób. Nawet najmniejszy ucisk wywołuje pojawianie się bardzo bolesnych pęcherzy.

Trójmiejskie grupy motoryzacyjne postanowiły połączyć siły w niesieniu pomocy dla Zosi. Na początku sierpnia zorganizowały zbiórkę pieniędzy, za które zakupione zostaną opatrunki. Na tę chwilę zebrano ponad 5,7 tys. zł.

– Pomóc w zbieraniu pieniędzy można na trzy sposoby. Po pierwsze, bezpośrednio wpłacając środki na platformie crowdfundingowej. Po drugie, można dołączyć na Facebooku do grupy licytacyjnej, na której zarówno firmy, jak i osoby fizyczne oferują produkty bądź usługi, za które pobierane są wylicytowane kwoty. Następnie pieniądze przekazywane są na zrzutkę. Trzecią opcją jest przyjazd na nasz zlot do Sztutowa, który odbędzie się w najbliższą sobotę – wylicza Adrian Jesiołkowski z grupy Bavaria Trójmiasto.

Na grupie licytacyjnej można wykupić nie tylko usługi i produkty motoryzacyjne, jak chociażby czyszczenie samochodu czy same kosmetyki do jego mycia, ale także np. przepyszne, domowe ciasta czy likiery. Pomoc zaoferować może każdy, niekoniecznie osoby związane z motoryzacją.

Zwieńczeniem miesięcznej zbiórki będzie zlot charytatywny, który odbędzie się 29 sierpnia w Sztutowie, kilkadziesiąt kilometrów od Trójmiasta.

– Spotkanie ma formę zlotu charytatywnego. Zaczynamy o godz. 16 w sztutowskiej marinie. Uruchomiliśmy małą selekcję aut, aby było na czym zawiesić oko. Oprócz tego przewidujemy kilka konkursów, jak chociażby wybór samochodu zlotu. Może odwiedzić nas każdy, niekoniecznie tylko po to, aby zobaczyć auta, ale żeby po prostu odpocząć, odprężyć się. Będzie można u nas zjeść przepyszną grochówkę czy też bigos, ale również wypożyczyć sprzęt wodny, kajaki i rowerek. Każdy jest mile widziany – zakończył Jesiołkowski.

Inicjatorami zbiórki dla Zosi są grupy motoryzacyjne: SimplyCruising3City, VAG Trójmiasto, Mercedes Spot Trójmiasto, Bavaria Trójmiasto, JDM Trójmiasto, Spoty 3city, Audi Friends & Family Trójmiasto, a także Marina Sztutowo.

źródło: trojmiasto.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register