Zmarło dziecko. Czy to śmierć łóżeczkowa?

Tragedia wydarzyła się w jednej z elbląskich rodzin. Zmarło dziecko. Czy była to tzw. śmierć łóżeczkowa? Prokuratorzy mają wątpliwości i będą w tej sprawie prowadzili dochodzenie.

Do tej tragedii doszło 11 czerwca br. w Elblągu. Zmarło malutkie dziecko. Jednak czy to była tzw. śmierć łóżeczkowa?

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu prowadzone jest postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kilkudniowego dziecka.

– W toku postępowania pozostającego we wstępnej fazie ustalono, iż pomimo udzielanej pomocy medycznej w związku ze złym stanem zdrowia dziecka, nastąpił jego zgon, uznany za tzw. śmierć łóżeczkową. W sprawie będą wyjaśniane okoliczności zgonu dziewczynki oraz przeprowadzona zostanie sekcja zwłok co pozwoli na ustalenie przyczyny jej śmierci – informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Śmierć łóżeczkowa – nagła śmierć łóżeczkowa, zespół nagłego zgonu niemowląt. Dziecko zasypia i już się nie budzi. W trakcie snu po prostu przestaje oddychać bez określonych przyczyn zdrowotnych.

Co roku w Polsce z powodu SIDS umiera około 200 dzieci, w Stanach Zjednoczonych 3,5 tysiąca. Śmierć łóżeczkowa zdarza się raz na kilka, kilkanaście tysięcy zdrowo urodzonych maluchów. Najczęściej dotyka dzieci od 1. do 6. miesiąca życia, najwięcej zgonów notuje się w drugim miesiącu od urodzenia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register