Zmiany personalne w Centrum Sztuki Galeria EL

Od jutra Centrum Sztuki Galeria El będzie miało nową dyrektor. Prezydent Witold Wróblewski powierzył obowiązki dyrektora na okres roku Pani Emilii Orzechowskiej.

Pani Emilia Orzechowska pochodzi z Gdańska. Od ponad 20 lat jest aktywnie zaangażowana w życie kulturalne i artystyczne zarówno Trójmiasta i regionu, w którym mieszka, jak i całego kraju. Zaowocowało  to prestiżowym wyróżnieniem. W 2017 r. została laureatką honorowej oznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowa Pani dyrektor w 2000 r. ukończyła Studium Animatorów Kultury (specjalizacja filmowa). Dalszą edukację kontynuowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Sztuk Audiowizualnych  (specjalność: filmoznawstwo). Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku ze specjalizacją Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, krytyka artystyczna.

Jest współzałożycielką trzech organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia A KuKu Sztuka, Stowarzyszenia Arbuz oraz Fundacji W788. Posiada ponad dziewięcioletnie doświadczenie na stanowisku producentki teatralnej w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku oraz kuratorki i kierowniczki działu wystaw i produkcji w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie.

W latach 2016 – 2018 wykładała na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, prowadząc zajęcia z zagadnień związanych z wystawiennictwem, edukacją artystyczną, scenografią oraz wiedzą z zakresu źródeł finansowania działań artystycznych i pisania wniosków o granty i dotacje.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register