Zmiany w ruchu drogowym 22-25 kwietnia

W najbliższy weekend nie będzie wymiany nawierzchni, ale drogowcy po raz kolejny zamkną skrzyżowanie w Rembertowie. Będą także biegi i zgromadzenie publiczne.

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 24 kwietnia odbędzie się Orlen Warsaw Marathon. Start i meta maratonu będą przy stadionie PGE Narodowym, trasa biegu o długości  42,195 km prowadzi przez lewobrzeżną i prawobrzeżną Warszawę, biegacze przekraczają Wisłę mostem Świętokrzyski. Dokładne informacje o biegu można znaleźć tutaj.

Drogowcy nie będą frezowali żadnej ulicy, ale kontynuowana będzie przebudowa skrzyżowania ulic Strażackiej i Chełmżyńskiej.  Od piątku, 22 kwietnia ok. godz. 22.00 do poniedziałku, 25 kwietnia ok. 5.00 skrzyżowanie będzie zamknięte. Ruch zostanie całkowicie wstrzymany, możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, ks. I. Skorupki do Piłsudskiego i Chełmżyńskiej. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, marsz. J. Piłsudskiego.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 145, 225 i N24.

  • 145: od ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego/Powstańców w Ząbkach: Powstańców –al. Piłsudskiego (powrót: al. Piłsudskiego – Szwoleżerów – Maczka – Powstańców) – Warszawa: Żołnierska – Marsa i dalej swoją trasą podstawową do krańca Wiatraczna;
  • 225, N24: od skrzyżowania ulic Strażacka/Żołnierska: Żołnierska – Marsa i dalej swoimi trasami podstawowymi do krańców Gocław oraz Dw. Centralny.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z45, która będzie kursować na trasie: Strażacka (pętla tymczasowa) – Chełmżyńska – Ząbki: Piłsudskiego – Powstańców.

W sobotę, 23 kwietnia w godz. 20.30 – 23.00 odbędzie się impreza NightSkating Warszawa i przejazd na rolkach. Uczestnicy wyruszą sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na ul. Krakowskie Przedmieście i będą przemieszczali się ulicami: Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. „Solidarności” – Towarowa – pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – J.P. Woronicza – Puławska – pl. Unii Lubelskiej – Bagatela – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście. Na trasie przejazdu mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów.

Na niedzielę zgłoszono zgromadzenie publiczne i przemarsz. W godz. 12.00 – 13.30 odbędzie się zgromadzenie publiczne w al. Solidarności przy katedrze praskiej pw. św. Floriana i przemarsz na pl. Zamkowy, a następnie ul. Krakowskie Przedmieście do kościoła św. Krzyża.

Także w niedzielę w godz. 7.30 – 18.30 na ulicach M. Hemara i Warzelniczej odbędzie się Konkursowa Jazda Samochodem Puchar Wiosny.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami oraz zgromadzeniami publicznymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresemwww.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

źródło: um.waw.pl, foto:pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register