Zmiany w wojsku. Był batalion jest pułk

Prezydent Witold Wróblewski uczestniczył w uroczystym apelu z okazji sformowania Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód. Pułk powstał na bazie dotychczasowego 16 Batalionu Dowodzenia Ziemi Elbląskiej.

– To bardzo dobra decyzja dla naszego miasta, które ma tak bogate tradycje wojskowe. Jako mieszkańcy Elbląga zawsze byliśmy dumni z tego, że w naszym mieście stacjonuje wojsko. Żołnierzom i pracownikom cywilnym życzę sukcesów i pomyślności w służbie oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków na rzecz obronności naszego kraju. Zapewniam jednocześnie o swoim wsparciu. Przy okazji chciałbym podziękować, że zawsze Elbląg mógł liczyć na wojsko zarówno przy uroczystościach patriotycznych jak i w sytuacjach kryzysowych – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Pułk będzie wspierał batalionowe grupy bojowe stacjonujące w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii.

– Do koordynacji działań grup batalionowych zostało powołane Dowództwo Międzynarodowej Dywizji Północ Wschód, które stacjonuje w Elblągu. Aby jednak mogło w pełni realizować swoje zadania, musimy mieć zabezpieczone warunki organizacyjno-techniczne umożliwiające właściwe funkcjonowanie” – zaznaczył generał brygady Krzysztof Motacki, dowódca Międzynarodowej Dywizji Północ Wschód.

– Jesteśmy nowym oddziałem, ale stworzyliśmy zespół ludzi, który ma za sobą ogrom doświadczenia zdobytego w 16. Batalionie Dowodzenia w czasie ćwiczeń zarówno w kraju jak i za granicą. 16 Batalion to fundament, który stanowi podstawę do dalszego działania, którego celem jest osiągnięcie pełnej gotowości do zabezpieczenia funkcjonowania dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Przed nami stoją zadania. Przygotowujemy się do zabezpieczenia ćwiczeń Saber Strike 2018 i Anakonda 2018″ – podkreślał ppłk Piotr Cieślak, czasowo pełniący obowiązki dowódcy Pułku.

Uroczysty apel zakończyła defilada reprezentacji pododdziałów pułku.

 

1 komentarz

  • antek M Reply

    5 lutego 2018 at 21:13

    batalon z małej litery sie piszę.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register