Znaczenie kurkuminy w produktach BMPharma

Jeszcze kilka wieków temu medycyna na całym świecie bazowała wyłącznie na naturalnych składnikach, ziołach, roślinach. Ówcześni lekarze nie mogli nawet marzyć o możliwościach, jakie teraz otwiera przed nami świat medyczny. Mimo wszystko posiadanie w swoim zanadrzu tak zaawansowanych preparatów, jak antybiotyki, syntetyczne substancje lecznicze czy szczepionki nie oznacza konieczności odwrócenia się od tradycyjnych metod leczenia. Niektóre naturalne substancje pozyskiwane bezpośrednio z roślin nadal są popularne i przydatne. Jedną z nich zdecydowanie jest kurkumina, z której preparaty oferuje w swojej gamie firma BMPharma.

Czym dokładnie jest kurkumina?

Jeżeli po raz pierwszy spotykacie się z tą nazwą, możecie być mocno zdziwieni i zastanawiać się, czym dokładnie jest kurkumina. Na pewno jednak kojarzycie taką przyprawę, jak kurkuma. Jest ona uwielbiana w kuchni Dalekiego Wschodu za swoją intensywność i naprawdę mocny aromat. Ze względu na niezwykle mocne właściwości barwiące, jest ona również często wykorzystywana we włókiennictwie. Jedną z najważniejszych substancji, którą pozyskuje się z kurkumy, jest kurkumina. Po wielu badaniach okazało się, iż ta substancja posiada szerokie zastosowania lecznicze – nie tylko w leczeniu niestrawności i problemów z układem pokarmowym, co czego była wykorzystywana od wieków. Kurkumina działa także antyoksydacyjnie, wspiera działanie układu nerwowego oraz układu krążenia, zmniejsza ryzyko chorób serca, a także może pomóc w regulacji ciśnienia krwi. Jak więc widać, substancja ta ma wiele pozytywnych zastosowań w profilaktyce. Jej sporym minusem jest jednak mała wchłanialność, przez co przyjmowanie jej osobno jest nieskuteczne. Dlatego warto sprawdzić ofertę firmy BMPharma kurkumina zawarta w jej produktach została połączona z innymi składnikami, co rozwiązuje ten ważny problem pojawiający się przy stosowaniu tej substancji.

Czym wyróżnia się kurkumina od BMPharma?

Preparaty od firmy BMPharma zawierające kurkuminę zapewniają 185-krotnie lepszą wchłanialność w porównaniu ze standardowymi ekstraktami kurkuminy. Wszystko dzięki technologiom i składnikom pomocniczym, które wspierają przyswajanie substancji w organizmie. Dzięki temu zalety kurkuminy są w stanie uaktywnić się w organizmie z o wiele większą skutecznością. Nie jest to jednak jedyna zaleta preparatów od BMPharma – wszystkie substancje zawarte w preparatach tej firmy są pochodzenia naturalnego, a składniki są wolne od pestycydów oraz GMO. W składzie nie znajdziemy również żadnych metali, co zwiększa skuteczność tych suplementów.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register