Znaczenie snów, czyli jak lepiej zrozumieć siebie?

Coś ci się przyśniło dzisiaj i chcesz wiedzieć, co to może oznaczać? Słoń? Żyrafa? Szef?Najlepiej wyszukać słowo i znaleźć interpretacje? Nic bardziej mylniejszego. Nie daj się omamić i wprowadzić w błąd. Wytłumaczenie twojego snu jest bliżej niż myślisz.

W dawnych wierzeniach ludowych sen był przestrzenią kontaktów z duchami. Obecny stan badań, po dziadku Jungu i Freudzie, skłania do łączenia snów ze sferą naszej podświadomości. We śnie poza odpoczynkiem, ważne są nasze symboliczne wizje, które niekiedy mogą stać się kluczem do rozwikłania wielu życiowych sytuacji i problemów. Sama refleksja nad własnymi snami jest w stanie pogłębić wiedzę o nas samych, skrywane lęki, pragnienia i potrzeby.

Można bagatelizować znaczenie snów lub wykorzystać je, jako pretekst do pogłębiania samoświadomości i głębszego podejmowania decyzji. Ciekawym doświadczeniem jest próba wsłuchiwania się w sny własnych dzieci, które wiele mówią na temat ich obecnych przeżyć, ekscytacji i zmartwień. Dobra interpretacja snów daje nam większa kontrolę nad sobą samym, otoczeniem i tym, co wydarza się w rzeczywistości. Poza tym to świetna zabawa.

Prosta technika rozmyślania nad minionym dniem przed zaśnięciem sprawia, że sami prowokujemy podświadomość do wysłania nam jasnego sygnału dotyczącego naszej codzienności. Warto, więc codzienność lub ważne tematy rozważać przed zaśnięciem. Z kolei zaraz po przebudzeniu warto zapisać to, co nam się przyśniło. Im więcej szczegółów zapamiętamy, tym dokładniejsza będzie nasza interpretacja. Nasz sennik znaczenie snów traktuje kompleksowo, a nie fragmentarycznie.

Zapisałaś sen? Świetnie! Postarajmy się go właściwie zinterpretować. Jeszcze raz przeczytaj swoją kartkę i postaraj się ją uzupełnić o drobne szczegóły: uczucia, które ci towarzyszyły, zapachy, kolory, drobne detale rzeczy, które wyśniłeś etc. Zakończ dopisywanie dopiero wtedy, gdy już nic więcej nie pamiętasz.

Rzadko zdarza się, że nasze sny są pozbawione sensu. Możesz zdziwić się jak nawet te najbardziej irracjonalne mają związek z rzeczywistością. Kolejny krok to próba połączenia wyśnionych ludzi, rzeczy, wydarzeń z rzeczywistymi. Postaraj się wybrać ze swojej relacji coś, co szczególnie utkwiło ci w pamięci. To będzie główny symbol, wokół którego będzie się koncentrować cała interpretacja snu. Zwykle taki wyraz wpisuje się w hasłowych sennikach, ale te nie traktują snu indywidualnie.

 Ludzie

Mijamy setki przechodniów na co dzień na ulicy. Oglądamy tysiące nowych twarzy w telewizji. Nieznana wyśniona twarz, może być jedną z nich. W przypadku nieznajomych skupiaj się zatem na samym wydarzeniu z nią związanym lub relacji, jaka cię z nią łączyła. Jeśli natomiast przyśni ci się ktoś z rodziny, czy bliskich interpretacja jest prostsza, bo dotyczy właśnie tej osoby.

Rzeczy

Zwykle mają związek z naszymi wspomnieniami. Dana rzecz najczęściej kojarzy nam się z jakimś wydarzeniem z życia.

Klucz do interpretacji snu to Ty

Spróbuj zastanowić się nad przywołanymi osobami, czy wspomnieniami i zrozumieć, dlaczego właśnie teraz pojawiły się w twoim odpoczywającym umyśle, przy czym nie interpretuj dosłownie, np. gdy przyśni nam się śmierć ukochanego to nie oznacza, że coś złego musi się z nim dziać, a raczej odzwierciedla naszą troskę i przywiązanie do tej osoby. Marzenie senne jest w tym przypadku odzwierciedleniem związanego z tą osobą niepokoju. Lęk ten może być wywołany jakąś tajemnicą lub zbyt małą ilością rozmów, czy szczerości w relacji z tą osobą. Dlatego gdy ktoś ci się przyśni ze znajomych i to nie daje ci spokoju, najlepiej do niego po prostu zadzwonić i porozmawiać.

źródło: ofeminin.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register