Znajdziesz mnie w bibliotece

„Znajdziesz mnie w bibliotece” to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), ogólnopolskiej akcji organizowanej przez biblioteki w całej Polsce. Oczywiście w Bibliotece Elbląskiej też nie zabraknie atrakcji i nawet zaprosimy czytelników do udziału już trochę wcześniej, bo od 5 maja.

W bibliotece można znaleźć wszystko…przygodę, wytchnienie, prawdziwe i zmyślone historie, rozrywkę, drugiego człowieka, wejście do tajemniczej krainy, smoki i biedronki mieszkające w wierszach.

PROGRAM:

Spotkania:
5 maja, godz. 17:00 (FB BE)
Ukryte skarby biblioteki – spotkanie z Ewą Chlebus, dr Pauliną Pludrą-Żuk poświęcone znaleziskom w zbiorach zabytkowych Biblioteki Elbląskiej (prowadzenie: Radosław Kubus/BE)

7 maja, godz. 17:00 (FB BE)
O uzależnieniach cyfrowych – spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem książek „Komputerowy Ćpun”, „Komputerowy Ćpun 2.0”, „Trener Marzeń”, „Złota Rybka w Szambie” (prowadzenie Agata Tupaj/BE)

12 maja, godz. 17:00 (FB BE)
Historie pamiętają Ciebie – spotkanie z Dominiką Lewicką-Klucznik, autorką książek poetyckich, ostatnie to „M+M” i „_Winna” (prowadzenie: Aleksandra Buła/BE)

Wymiany:
8-15 maja (Biblioteka Młodego Czytelnia BULAJ)
Wymień się roślinką – przynieś roślinkę i wymień ją na inną lub zostaw swoją roślinkę, a my się nią zaopiekujemy

Zabawy na powietrzu:
8-15 maja (Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj)
Spacer z książką – przyjdź do biblioteki i podbierz kartę pracy, następnie udaj się na biblioteczny dziedziniec i wykonaj polecenia, po spacerze wróć do Bulaja, gdzie otrzymasz kreatywną niespodziankę
Co znajdziecie w bibliotece – przyjdź na dziedziniec, posiedź na ławeczkach pod oknami Bulaja, a przy okazji zeskanuj kody QR i dowiedz się, co można znaleźć w bibliotece (do zabawy potrzebny będzie smartfon z czytnikiem kodów QR i dostępem do Internetu)

Spotkania DKK:
10 maja
DKK dla dzieci Kostka – rozmowa o książce P. McDonnell „TEK. Nowoczesny jaskiniowiec” (messenger)

Bookcrossing:
10-14 maja
Wybierz mnie! Mnie wybierz! – bookcrossingowy miszmasz na stoliku dla czytelników i słodkie cytaty z literatury (filia nr 3, al. J. Piłsudskiego)

Akcje facebookowe:
10 maja (FB Cyberiady)
Jeżyk 3D – warsztaty plastyczne dla dzieci na podstawie książki Zofii Staneckiej „Jeżyk w parku”
12 maja (FB Kostki)
Czytanka dla maluchów (tekst Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”, czyta Małgorzata Gwóźdź)
12 maja (FB Cyberiady)
Gra memory w oparciu o książkę Justyny Bednarek „Zielone piórko Zbigniewa: skarpetki kontratakują”
14 maja (FB Kostki)
Ja też potrafię – warsztaty plastyczne dla dzieci – zakładka do ulubionej książki

Wystawy:
Cyfrowy detoks – wystawa książek w oknie (Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, filia nr 3, filia nr 5 Kostka, filia nr 6, filia nr 7 Cyberiada)
Bibliografia książek na temat „Jak bezpiecznie korzystać z mediów cyfrowych”

A oprócz tego quizy, zabawy, gry i prezentacje książek z biblioteki na profilach społecznościowych bibliotek i filii nawiązujące do hasła przewodniego „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register