Znęcał się nad matką. Koszmar kobiety przerwała policja

To dobry chłopak jak nie pije, ale… pije praktycznie codziennie. Pije i wyzywa, pije i zaciąga długi. Gra na automatach i przegrywa a jak przychodzi do domu to grozi, że jak mu nie dam pieniędzy to coś w domu rozwali… Tak pokrzywdzona opisywała swoją sytuację policjantom, którzy przyjechali na interwencję. Smutna historia kobiety, która wychowała syna a teraz nie wie co zrobić, bo boi się przyjść do własnego domu.

Ta sytuacja trwała od września tego roku. 30-letni mężczyzna znęcał się nad swoją matką. Kobieta nie wiedziała co zrobić: bo syn, bo go kocha, bo przecież to najbliższa rodzina, a przecież i tak wszyscy wiedzieli… Tak to opisywała w rozmowie. Najbardziej bała się, że jak wróci pijany do domu to zniszczy rzeczy w mieszkaniu. Bo do popychania i grożenia już się przyzwyczaiła. Taki miał sposób 30-letni syn: „jak nie dasz mi pieniędzy to coś w domu rozwalę”. Kobieta mówiła policjantom, że nie miała wyboru, musiała mu dać chociaż 5 złotych na piwo, bo inaczej… niszczył meble. Kobieta później sprzątała rozbite szkło, nierzadko przy tym płacząc.

– Finał tej historii jest taki, że domowego oprawcę zatrzymali policjanci. W chwili zatrzymania 30-latek wobec policjantów nie był agresywny. W dalszym ciągu odgrażał się jednak matce. Kobieta wciąż zastanawiała się czy dobrze robi zgłaszając sprawę i szukając jednocześnie pomocy przed agresywnym synem. Policjanci prowadzą teraz postępowanie pod kątem art. 207 Kodeksu Karnego. Za znęcanie się nad osobą najbliższą może grozić kara do 5 lat pozbawiania wolności – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

fot. zdjęcie poglądowe.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register