Znęcał się nad rodziną, chciał zabić siebie…

Policjanci z Wawra dzięki bardzo szybkiej i skutecznej interwencji zatrzymali 43-letniego Piotra P. Mężczyzna podejrzewany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną, 12-letnią córką, 15-letnim synem i 19-letnim pasierbem. W chwili interwencji próbował nożem targnąć się na swoje życie, mundurowi obezwładnili 43-latka przy użyciu paralizatora. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty, w prokuraturze został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania do pokrzywdzonych.

Kilkanaście minut po 21.00 policjanci z Wawra otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Pomocy wzywała roztrzęsiona kobieta. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zawiadamiająca przybliżyła sytuację. Z jej relacji wynikało, że konkubent od kilku lat znęca się nad nią i ich wspólną dwójką dzieci, w wieku 12 i 15 lat, a także nad jej 19-letnim synem z wcześniejszego związku. Mężczyzna nadużywa alkoholu, kiedy jest pijany wpada w szał, wyzywa wszystkich, poniża, grozi im pobiciem, a nawet śmiercią i stosuje przemoc.

Kobieta poinformowała policjantów, że bił ją, wyrywał włosy, wobec dzieci używał słów wulgarnych, popychał i uderzał. W dniu interwencji groził, że zbije całą rodzinę. Kobieta odprowadziła syna i córkę do sąsiadki. Kiedy pojawili się policjanci 43-latek uznał, że skoro nie udało mu się zrobić krzywdy bliskim, to zabije siebie i z nożem próbował targnąć się na własne życie, okaleczając się w szyję i rękę.

Bardzo szybka i skuteczne reakcja policjantów przy użyciu paralizatora zapobiegła ewentualnej tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, potem został zatrzymany.

Śledczy z komisariatu przy ulicy Mrówczej przesłuchali pokrzywdzoną kobietę i świadków, na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili 43-letniemu Piotrowi P. dwa zarzuty znęcania się nad konkubiną oraz córką, synem i pasierbem. W prokuraturze zastosowano dozór trzy razy w tygodniu i zakaz zbliżanoia się do pokrzywdzonych.

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register