Zniszczyli wiatę przystankową i …odjechali autobusem

Policjanci patrolowo-interwencyjni zatrzymali 17-latka oraz 15-latka. Obaj podejrzani są o uszkodzenie wiaty przystankowej przy ul. Orzeszkowej. Sprawcy odjechali z przystanku autobusem. Chwilę później autobus zatrzymała policja a nieletni przesiedli się do innego środka transportu.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek około godziny 19.00. 17-latek i 15-latek mieli uszkodzić przystanek autobusowy. Wybite zostały szyby w wiacie przystankowej a także uszkodzone lusterko w zaparkowanym nieopodal volkswagenie.

Prym w dewastacji miał wieść 15-latek, który jak ustalili później policjanci, pokłócił się ze swoją koleżanką, a nagromadzoną agresję wyładował na szybach i lusterku. Sprawcy po dokonaniu dewastacji wsiedli do autobusu i odjechali. Policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu i samych sprawcach.

Pojechali więc za autobusem, w którym znajdowali się nieletni. Pojazd został zatrzymany a młodzi mężczyźni przesiedli się do policyjnego radiowozu. 17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie a 15-latek przekazany rodzicom. Teraz obaj odpowiedzą za dokonane zniszczenia.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register