Znów oszukano staruszkę. Kobieta straciła 6 tys. zł

Sytuacja jak z policyjnego, filmowego klipu tylko, że ta nie zakończyła się dobrze. 90-letnia kobieta przekazała oszustowi ponad 6 tysięcy złotych. Wcześniej otrzymała telefon z informacją, że jej syn spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj na terenie Elbląga. Policjanci odnotowali kilka prób telefonicznego wyłudzenia pieniędzy. Sprawcy wybrali osobę, która uwierzyła w ich historię. 

Najpierw starsza kobieta odebrała telefon od osoby, która poinformowała, że jej syn spowodował wypadek samochodowy i z tego tytułu będzie miał kłopoty. Kobiecie powiedziano, że kłopotów może uniknąć jeżeli przekaże 6 tysięcy złotych. Po pieniądze zgłosi się kolega poszkodowanej w wypadku kobiety. Staruszka przekazała następnie pieniądze nieznanemu mężczyźnie, który przyjechał do jej mieszkania. Niedługo później zorientowała się, że to oszustwo.

Policjanci po raz kolejny przestrzegają oraz apelują do opiekujących się starszymi osobami o rozmowy i wyczulanie ich na tego typu sytuacje. Dla przypomnienia zamieszczamy również policyjny klip prewencyjny dotyczący oszustw tą właśnie metodą.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

2 komentarze

  • Elmiliantka Reply

    13 grudnia 2019 at 18:16

    Szkoda słów co się teraz wyprawia. Czy dawniej było lepiej czy poprosty nikt o takich rzeczach nie mówił?

  • Emiliantka Reply

    13 grudnia 2019 at 18:17

    Szkoda słów co się teraz wyprawia. Czy dawniej było lepiej czy poprosty nikt o takich rzeczach nie mówił?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register