Znów próbowano oszukać sprzedawcę. Policja ostrzega przed takimi metodami

Policjanci przestrzegają sprzedawców przed osobami kupującymi towar o małej wartości a płacącymi banknotami o dużych nominałach. Podczas takiej transakcji należy być czujnym, bo może się okazać że za chwilę padniemy ofiarą oszustów. Strata może wynieść od 100 do 300 złotych.

Takiej właśnie sytuacji doświadczyła ekspedientka w jednym ze sklepów monopolowych w Elblągu. Mężczyzna kupował drogi alkohol, płacił banknotami o wysokich nominałach a po chwili zaczął rezygnować z zakupu. W konsekwencji tak zmanipulował ekspedientkę, że ta straciła z kasy 300 złotych.

– Ostrzegamy więc tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z takimi oszustami, a są narażeni na niemałe straty w przypadku padnięcia ich ofiarą. Nie da się oczywiście opisać wszystkiego krok po kroku, gdyż wszystko zależy od sytuacji „wyreżyserowanej” przez oszustów, jednak jest sporo elementów stałych, które powinny zwiększyć naszą czujność – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Całe zamieszane robione przez oszustów ma na celu doprowadzenie do sytuacji, w której sprzedawca traci orientację ile pieniędzy komu wydał, ile od kogo otrzymał oraz czyje i w jakiej ilości są pieniądze na ladzie. Straty z powodu tego triku mogą sięgać nawet kilkuset złotych.

Za oszustwa zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register