Znów wypadek na „siódemce”. Pięć osób poszkodowanych

Tuż po godz. 19.00 znów doszło do wypadku na drodze krajowej nr 7 niedaleko Elbląga. W miejscowości Kmiecin zderzyły się dwa samochody – pięć osób jest poszkodowanych.

Jak informuje OSP KSRG JOT z Nowego Dworu Gdańskiego, o godzinie 19.14 zastęp 499[G]02 został zadysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Kmiecin.

W wyniku zderzenia 5 osób zostało poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Nowy Dwór Gdański, jeden zastęp z OSP Nowy Dwór Gdański, 2 ZRM oraz 2 radiowozy policji.

fot. OSP KSRG JOT Nowy Dwór Gdański

Przypomnijmy, że kilka dni temu doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Kazimierzowo. Tam jadący w kierunku Elbląga, 60-letni mężczyzna kierujący oplem vectrą, z nieznanych przyczyn zjechał wprost pod koła samochodu ciężarowego.

W wyniku zdarzenia 60-latek zginął na miejscu. Kierujący manem był trzeźwy.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/jakie-byly-przyczyny-smiertelnego-wypadku-w-kazimierzowie/

Policyjny bilans wskazuje, że wyższa temperatura i słoneczna pogoda powoduje, a co za tym idzie dobre drogowe warunki powodują, że kierując autem chcemy szybciej dojechać w docelowe miejsce. Nie idzie to w parze z bezpieczeństwem oraz dużym natężeniem ruchu chociażby na drodze nr 7 prowadzącej na Mierzeje Wiślaną.

– Pamiętajmy też o tym, że upał nie wpływa na nas pozytywnie – tłumaczy kom. Tomasz Krawcewicz  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Jeżeli kierujemy pojazdem a wewnątrz mamy wysoką temperaturę to na pewno szybciej się męczymy a nasze reakcje mogą być wolniejsze. To wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo takiej podróży.

Jak pokazuje policyjna praktyka nawet drobna stłuczka lub nawet w niektórych przypadkach pozostawienie pojazdu w miejscu niedozwolonym może skutkować stworzeniem niebezpiecznej sytuacji na drodze lub kilkukilometrowym korkiem.

Pamiętajmy też o tym, by robić przerwy w podróży lub wybierać czas podróży wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy natężenie pojazdów na drodze jest znacznie mniejsze.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register