Znów za szybko za kierownicą. Posypały się kary dla kierowców

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Elbląga i Pasłęka kontrolowali prędkość. Zatrzymali 67 kierowców, którzy zlekceważyli bezpieczeństwo i przekroczyli znacząco dopuszczalną prędkość. W sześciu przypadkach były to tzw. 50+. Rekordzista miał na liczniku 118 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy. Były mandaty i punkty karne.

Działania “Prędkość” miały miejsce na drogach Elbląga i Pasłęka. Policjanci zatrzymali w sumie 67 kierowców, którzy zlekceważyli bezpieczeństwo i przekroczyli znacząco dopuszczalną prędkość. 56 wykroczeń miało miejsce w Elblągu.

Niechlubny rekordzista został zatrzymany przez patrol drogówki z Pasłęka w miejscowości Podgórze (gm. Młynary). Na ograniczeniu do pięćdziesiątki 47-latek jadący BMW miał 118 km/h. Takich przypadków było aż 6. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące, dostali kilkusetzłotowe mandaty i 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Jazda z prędkościami powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zawsze kończy się zatrzymaniem prawa jazdy. Kierowcy tracą możliwość kierowania pojazdami na 3 miesiące. Policjanci ostrzegają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy! Utrata uprawnień to czasem lawina kolejnych dolegliwości, więc nie warto się spieszyć.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register