Zobacz jak zmieniał się Elbląg. Specjalny pokaz filmowy za darmo

Listopadowe spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie” poświęcone będzie zmianom, jakie zaszły w naszym mieście i regionie w ostatnich 30 latach. Seans ten planowany był w zeszłym roku, gdy obchodzono 30-lecia pierwszych wolnych wyborów do samorządów, ale przeszkodziła w tym pandemia.

W maju 1990 roku odbyły się pierwsze wolne wybory do samorządów lokalnych. Była to prawdziwa rewolucja ustrojowa, bo miastom i gminom oddano prawo do samodzielnego decydowania o ich rozwoju. I choć początkowo nie było łatwo, bo pieniędzy brakowało na wszystko, to dziś właśnie dzięki samorządom i ich skuteczności Polska tak bardzo się zmieniła.

Zmienił się również Elbląg, co będzie można zobaczyć w kinie. Półgodzinny film Juliusza Marka o historii elbląskiego samorządu ilustrowany jest bowiem zdjęciami z lat 90-tych XX wieku. Są też sylwetki wszystkich prezydentów Elbląga, w tym nieżyjących już Józefa Gburzyńskiego, Henryka Słoniny i Jerzego Wilka. Będzie to premierowy pokaz filmu.

Widzom zaprezentowana zostanie również najnowsza produkcja telewizji Truso.Tv pt.: „Powiat Elbląski” w reżyserii Jacka Żukowskiego. Warto zobaczyć ten film w dużej rozdzielczości w kinie, bo zdjęcia Krzysztofa Paluszyńskiego urzekają swoim pięknem. Dla wielu widzów zaskoczeniem może być również różnorodność krajobrazu i atrakcje, jakie czekają na turystów na terenie naszego powiatu.

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w dużej sali kina Światowid, w środę, 3 listopada o godz. 18:00. Seans odbywać będzie się w reżimie sanitarnym, a wstęp jest bezpłatny.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register