Żołnierz z Elbląga zarażony koronawirusem

Wśród zakażonych koronawirusem i hospitalizowanych w jest brytyjski żołnierz z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu.
 
Jak poinformował rzecznik Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu mjr Dariusz Guzenda, w piątek żołnierz źle się poczuł, zgłosił to swemu przełożonemu i została uruchomiona stosowna procedura.
 
W niedzielę służby wojewody warmińsko-mazurskiego przekazały, że w szpitalu w Ostródzie jest 5 osób zakażonych koronawirusem. Podały, że piąty z kolei przypadek w regionie potwierdzono u obywatela Wielkiej Brytanii, który przyleciał do Polski przed kilkoma dniami. 

– Podobnie jak wobec wszystkich, także w wojsku obowiązują zaostrzone procedury w przypadku podejrzenia lub potwierdzenia zagrożenia koronawirusem. Po uzyskaniu takiej informacji wszystkie osoby mające kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie lub potwierdzonym przypadkiem zakażenia, zostają poddane kwarantannie. Pozostałe osoby, wraz z rodzinami, objęte są nadzorem epidemiologicznym. Jednocześnie dowództwo jest w stałym kontakcie z Sanepidem oraz Wojskowym Ośrodkiem Medycyny Prewencyjnej – dodał mjr Guzenda.

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu służy 250 wojskowych.

Na Warmii i Mazurach hospitalizowanych jest obecnie 58 osób, w tym pięcioro zakażonych koronawirusem. W regionie nadzorem epidemiologicznym objętych jest 936 osób.

źródło: PAP

1 komentarz

  • Artur Reply

    16 marca 2020 at 17:47

    Ten żołnierz jest obywatelem UK tak? Bo juz się pogubiłem..

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register