Zostań wolontariuszem ŚDM

Wolontariat podczas Światowych Dni Młodzieży – warszawskich “Dni w Diecezjach” to wyjątkowa szansa poznania ciekawych ludzi z różnych zakątków świata i nawiązania nowych przyjaźni. To także niepowtarzalna okazja, by poznać siebie i przetestować swoje umiejętności oraz charakter. Stolica czeka na zgłoszenia, brakuje bowiem do pomocy chętnych osób. ŚDM to największa tego typu impreza w Europie w 2016 roku. Przyłączysz się?

Wolontariuszem podczas Dni w Diecezjach w Warszawie może zostać każda osoba, która do 20 maja 2016 r. ukończy 18 lat oraz wypełni formularz rekrutacyjny znajdujący się na stronie. Otwarta rekrutacja wolontariuszy trwa do 17 kwietnia 2016 r. Od kandydatów oczekuje się chęci do współdziałania, pozytywnego nastawienia oraz co najmniej komunikatywnej znajomości języka angielskiego. Inne języki będą dodatkowym atutem.

Szkolenia
Każdy wolontariusz będzie zobowiązany do wzięcia udziału w szkoleniach, które mają za zadanie przekazać mu konieczną wiedzę i przygotować go do realizacji swoich zadań. Szkolenia będą odbywały się w dwóch turach. Pierwsza z nich to szkolenia ogólne, w skład których wejdzie m.in. pierwsza pomoc, komunikacja międzykulturowa, wiedza nt. funkcjonowania miasta podczas Dni w Diecezjach, zasady wolontariatu i bezpieczeństwo.

Każdy z wolontariuszy otrzyma ubezpieczenie NNW, porozumienie o wolontariacie, strój, wyżywienie i napoje, możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w okresie realizacji zadań, dostęp do Centrum Wolontariatu, certyfikat, pozytywną energię i niezapomniane wrażenia. Szczegółowe informacje o projekcie wolontariatu i formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie www.sdm2016.warszawa.pl, zaś regulamin wolontariatu dostępny jest na stronie.

źródło tekst i foto: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register