ZTM się tłumaczy: Warszawska komunikacja miejska jest bezpieczna!

Po ostatnich zdarzeniach poinformowania przez Ministra infrastruktury i ITD, że stan techniczny miejskich autobusów zagraża bezpieczeństwu pasażerów, ZTM się broni. Publikuje na łamach ztm.waw.pl taką treść:

Wbrew alarmującym informacjom przekazanym opinii publicznej przez ministra infrastruktury i Inspekcję Transportu Drogowego komunikacja miejska w Warszawie jest bezpieczna. Autobusy komunikacji miejskiej, którym zostały zabrane dowody rejestracyjne, w żadnym stopniu nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów. Najlepiej świadczy o tym fakt, że tego samego dnia wszystkie dowody zostały zwrócone a pojazdy znów wyjechały na ulice. 

ITD skontrolowała, w środę 8 czerwca, 11 autobusów komunikacji miejskiej. W 9 przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne. Trzy autobusy należą do Miejskich Zakładów Autobusowych. Pozostałe sześć do firmy Mobilis. Stan techniczny żadnego z autobusów nie zagrażał bezpieczeństwu pasażerów. We wszystkich przypadkach przyczyną zatrzymania dowodu był wyciek płynów eksploatacyjnych. Inspektorzy ITD mieli również zastrzeżenia do stanu bieżnika w oponach części pojazdów oraz do… uchwytów na flagi na zewnątrz autobusów. W jednym przypadku pomogła interwencja pogotowia technicznego Miejskich Zakładów Autobusowych, które zdemontowało zakwestionowany uchwyt. Wszystkie dowody rejestracyjne jeszcze tego samego dnia zostały przewoźnikom zwrócone, a wszystkie autobusy, po pozytywnym przejściu badań technicznych, zostały ponownie włączone do ruchu.

 

źródło:ztm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register