ZUS ostrzega: Zaczynają pojawiać się oszuści oferujący pomoc

Jak informuje nas nasz Czytelnik, w domu Jego ojca pojawił się mężczyzna oferujący odpłatnie „załatwienie” formalności potrzebnych do przejścia na emeryturę. Chciał za to 500 zł. ZUS ostrzega – to są działania oszustów.

Od tego roku znów obowiązuje wcześniejszy wiek przejścia na emeryturę dla kobiet i mężczyzn. Oddziały ZUS przeżywają obecnie oblężenie petentów, którzy chcą wyliczyć swoje świadczenie emerytalne i przejść na emeryturę od października tego roku. Pojawiają się też…oszuści.

– Do mojego taty na ul. Browarnej pojawił się mężczyzna, który za 500 zł oferował pomoc w wypełnieniu formalności i załatwieniu emerytury. Podawał się za pracownika ZUS. Na szczęście byłem wtedy u taty w domu i pogoniłem tego Pana. Jednak chciałbym ostrzec, że pojawiają się tacy ludzie – pisze nasz Czytelnik.

ZUS już oficjalnie ostrzega przed naciągaczami podszywającymi się pod pracowników tej instytucji. Fałszywi pracownicy przychodzą do domów starszych osób i oferują płatne usługi. Ostatnio – dotyczące przejścia na emeryturę.

Rzeczniczka olsztyńskiego oddziału ZUS Monika Górecka zastrzega, że prawdziwi pracownicy zawsze zapowiadają swoje wizyty i nigdy nie oferują żadnych usług domowych.

– Warto pamiętać, że wizyta pracownika ZUS może mieć miejsce jedynie w jasno określonych wypadkach: gdy ktoś kończy 100 lat, gdy kontrolujemy zwolnienie lekarskie, lub gdy ktoś jest zbyt chory, by przyjść na komisję lekarską – wtedy komisja jedzie do niego – tłumaczy Górecka.

ZUS radzi, by w radzie wątpliwości dzwonić na jego infolinię pod numerem 22 560 16 00.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: redakcjaelblag24@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register